پروژکتور

ویدئو پروژکتو چیست و چه کاربردی دارد؟

ویدئو پروژکتور به دستگاهی گفته میشود که برای ارائه تصاویر، ویدئو و مطالب بر روی یک دیوار یا پرده نمایش مورد استفاده قرار می گیرد.با توجه به پیشرفت فناوری ها و تکنولوژی در چند سال اخیر بسیاری از کلاس های آموزشی نظیر مدارس، دانشگاه ها و … جهت ارائه مطالب و محتواها از این دستگاه استفاده می کنند. فروشگاه تجهیزات آموزشی و اداری ما به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان ویدئو پروژکتور در ایران است که شما میتوانید با توجه به میزان بودجه و نوع امکاناتی که نیاز دارید با مناسب ترین قیمت ویدئو پروژکتور موردنیاز خود را تهیه کنید.

تاریخچه دیتا پروژکتور به سال 1897 برمیگردد که که فردی به نام فرانسیس جنکینز این محصول را با نوآوری های خود ارائه داد که تصاویر را به صورت به هم چسبیده با سرعت حدود یک بیست و چهارم ثانیه نمایش میداد. فرانسیس پس از تلاش های مکرر این دستگاه را به سرانجام رساند، اما حامی مالی او آن را به کمپانی بزرگی که دارنده سالن های سینما و تئاتر بود واگذار نمود. این کمپانی نیز این محصول را به نام ادیسون ویتاسکوپ نامید و این امر موجب شد تا مدت های طولانی اختراع آن به نام ادیسون ثبت گردد.

با بررسی تاریخچه ویدیو پروژکتور خواهیم پی برد که این دستگاه فقط به منظور پخش تصاویر و فیلم ها مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه این دستگاه با نام هایی نظیر پروجکشن، دیتا پروژکتور، دیتا پروجکشن و گاهی مالتی مدیا در بازار عنوان میشود که تمامی این عنوان ها اشاره به یک دستگاه دارند.

به طور کلی پروژکتور یک دستگاه، متشکل از لنز و لامپ بوده و ورودی ها را از دستگاه های مختلف نظیر لپ تاپ، رایانه، دوربین ها و … دریافت می کند و با بزرگنمایی قابل ملاحظه ای بر روی دیوار سفید یا پرده نمایش منعکس میکند. بزرگنمایی در پروژکتورها بستگی به فاصله آن از پرده یا به لنز بستگی دارد. با رشد سریع تکنولوژی، ویدیو پروژکتورها نیز پیشرفت چشم گیری را پشت سر گذاشتند به طوری که تمامی نیازهای کاربران را جوابگو هستند. عدم نیاز به تاریک کردن سالن یا اتاق اولین گام در پیشرفت پروژکتورها است که با کاهش یا افزایش میزان روشنایی باعث شد بیشتر مورد استفاده کاربران قرار گیرد.امکانات و قابلیت های دیگری در پروجکشن های جدید ارائه شده که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم و همین امکانات و قابلیت ها هستند که باعث تفاوت قیمت پروژکتور ها می شوند.

امکانات و ویژگی های دیتا پروژکتورهای امروزی نسبت به گذشته

  • مجهز شدن به درگاه LAN
  • افزایش رزولوشن از SVGA تا محدوده های UXGA و HD
  • تولید ویدئو پروژکتورهای جیبی و قابل حمل مختص مصارف خانگی
  • قابلیت اتصال به پورت های متنوع
  • امکان اتصال به شبکه
  • تنوع مدل و قیمت
  • قابلیت تصاویر 3D

با مطالعه و بررسی تاریخچه این دستگاه متوجه می شویم که در گذشته محصولی نسبتا لوکسی محسوب میشد که مراکز خاصی از آن بهره می بردند، اما امروزه وجود آن در مراکز اداری، آموزشی تا خانگی یک امر ضروری شده است. به عنوان مثال در کلاس های هوشمند، کاربری شخصی و حتی دفاتر و شرکت ها قابل مشاهده است.

برندهای متنوعی از گذشته تا کنون از ویدیو پروژکتورها به بازار عرضه شده است که می توان به اپسون، اپتما، بنکیو، پاناسونیک و سونی اشاره کرد. تنوع قیمت و مدل در این برندها بسیار بوده و کاربران نسبت به گذشته راحت تر پروژکتور مورد نظر خود را انتخاب و خریداری می کنند. ما یکی از تامین کنندگان پروژکتور در ایران است که این دستگاه با تنوع مدل و قیمت مناسب برای مشتریان خود ارائه داده است.

اگر قصد دارید یک دستگاه ویدئو پروژکتور جدید برای نمایش فیلم یا تصویر در کلاس درس یا شرکت خود خریداری کنید باید بدانید که تصاویر نمایشی شما باید تأثیر زیادی بر روی مخاطبان داشته باشند. مشخصات فنی و شرایط این دستگاه می تواند یکی از عوامل مهم در خرید یک ویدئو پروژکتور باشد.

در این مطلب قصد داریم پارامترهایی را بیان کنیم که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر دارند. از نظر تیم تجاری ما، قیمت این نوع دستگاه ها به شدت تحت تأثیر قابلیت ها و امکانات کاربردی آن ها قرار دارد. لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چه عواملی بر روی قیمت ویدئو پروژکتور اثر دارند؟

روشنایی رنگی و درخشندگی رنگ سفید

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر فرآوان دارد و از ویژگی های کاربردی این دستگاه ها نیز به شمار می رود، میزان درخشندگی رنگ ها در تصاویر نمایشی توسط این دستگاه است.

میزان روشنایی که از منبع نور اصلی ویدئو پروژکتور منتشر می شود با واحد لومن اندازه گیری شده و برای رنگ های سفید و سایر رنگ ها در طیف گسترده به کار می رود. برای اینکه مفهوم درخشندگی و روشنایی رنگ را به خوبی متوجه شوید برای شما یک مثال بیان می کنیم؛ لطفا به دقت تصویر زیر را مشاهده کنید:

در تصویر سمت راست، شار نوری برای تمام رنگ ها برابر با 2600 لومن و در تصویر سمت راست، روشنایی برای رنگ سفید برابر با 2700 لومن و برای سایر رنگ ها فقط 750 لومن است. به خوبی متوجه می شوید که کیفیت کدام تصویر بالاتر می باشد. هر چه عدد لومن برای یک دستگاه ویدئو پروژکتور بالاتر باشد، کیفیت آن بهتر بوده و دستگاه قیمت بیشتری هم دارد.

نسبت کنتراست رنگ ها در تصاویر

دومین عامل تأثیر گذار در قیمت ویدئو پروژکتور، نسبت کنتراست رنگ ها در تصاویر نمایشی با این دستگاه است. نسبت کنتراست در واقع تفاوت بین نقاط روشن و تاریک موجود بر روی پرده نمایش را بیان می کند. مقایسه بین روشن ترین نقطه و تاریک ترین نقطه در صفحه نمایش به صورت یک نسبت مشخص می شود که همان کنتراست تصویر نام دارد. به عنوان مثال نسبت کنتراست 10000:1 بیانگر این است که رنگ سفید، 10000 برابر درخشان تر از تاریک ترین نقاط به نمایش در می آیند.

رزولوشن یا وضوح نمایش

به عقیده ما، یک ویدئو پروژکتور مناسب، دستگاهی است که رزولوشن تصویر در آن بالاتر باشد؛ به عبارت دیگر، شفافیت و وضوح تصویر، معیاری از کیفیت نمایش هستند که با واحد dpi بیان می شود و بر روی قیمت پروژکتور تأثیر زیادی دارد.

به طور مثال، اگر رزولوشن یک دستگاه به صورت 1200 x 1920 dpi باشد، به این معنا است که 1920 نقطه در مقیاس افقی و 1200 نقطه در مقیاس عمودی بر روی صفحه، نمایش داده می شود که در مجموع، 2304000 نقطه در تصویر را پوشش می دهد.

 اتصالات کابلی و بی سیم در ویدئو پروژکتور

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت ویدئو پروژکتور تأثیر می گذارد، قابلیت اتصال این دستگاه ها به شبکه بی سیم، اینترنت و یا پشتیبانی از برنامه های کاربردی برای اتصال به تلفن همراه و دستگاه های هوشمند است.

انواع ویدئو پروژکتور که تنها از طریق اتصال کابل تصاویر، کابل شبکه، USB و پورت صدا کار می کنند، قیمت ارزان تری دارند؛ قیمت ویدئو پروژکتور که قابلیت اتصال به شبکه LAN، اینترنت، بلوتوث یا سایر برنامه های iProjection را دارد، بیشتر می باشد. کار با دستگاه ویدئو پروژکتور بر مبنای اتصال کابلی بسیار راحت تر است و به تجهیزات پیچیده ای نیاز ندارد اما برای نصب آن باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

ابعاد نمایشی با ویدئو پروژکتور

موقعیت قرار گرفتن دستگاه و اندازه تصویری که می تواند بر روی پرده ایجاد کند، عامل دیگری است که قیمت ویدئو پروژکتور را تعیین می کند و در بسیاری موارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد. متخصصان ما عقیده دارند کیفیت تصاویر تمام این دستگاه ها بسیار عالی هستند اما دستگاهی که بتواند ابعاد بزرگ تری را همراستا با رزولوشن بالا به نمایش بگذارد، قیمت بالاتری دارد.

انعطاف پذیر بودن ویدئو پروژکتور برای نصب آن در فاصله های متفاوت برای نمایش، قابلیت های آن را افزایش داده و موجب می شود هم مورد استقبال مشتریان قرار گیرد و هم طیف وسیعی از کاربردها را تحت پوشش خود قرار دهد. اگر به دنبال خرید یک دستگاه ایده آل برای نمایش فیلم در خانه یا مکانی دیگر هستید و قیمت ویدئو پروژکتور برای شما اهمیت دارد، با ما تماس بگیرید.انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور در بازار ایران

خرید دستگاه ویدئو پروژکتور برای ارائه ویدیو و تصاویر در کلاس های آموزشی، کنفرانس ها، ادارات، همایش ها و حتی مصارف خانگی از الزامات کاربردی محسوب میشود. علاوه بر آن با این دستگاه قادر به تماشا تصاویر و ویدئو در ابعاد بزرگ تر یک تلویزیون معمولی خواهید بود. مجموعه ما یکی از تامین کنندگان ویدئو پروژکتور در ایران، پیشنهادهایی را جهت خرید این دستگاه به شما ارائه خواهد داد. در این مقاله میتوانید بهترین دیتا پروژکتور را در بازار ایران خریداری کنید.

در گذشته کاربران برای خرید ویدیو پروژکتور، با کیفیت بالا نیاز به هزینه و زمان بسیاری داشتند و گاهی از هزینه یک تلویزیون خانگی نیز بیشتر می شد. اما امروزه با پیشرفت فناوری و تولیدکنندگان، این دستگاه در بازار با برند و مدل های متنوعی توسط شرکت های سازنده ارائه شده است که خرید و انتخاب را برای کاربران و مدیران کسب و کار بسیار آسان کرده است.

اپتما یکی از برندهای معتبر تایوانی که به صورت تخصصی به طراحی و تولید دیتا پروژکتورهای خانگی و آموزشی فعالیت دارد.تنوع مدل و قیمت در پروجکشن های اپتما موجب فروش بالا و استقبال کاربران در بازار شده است.تمامی محصولات این کمپانی با کیفیت بسیار بالا و با تکنولوژی DLP (Digital Light Processing) به تولید رسیده است. به طور کلی محیط های اداری، آموزشی و خانگی از مشتریان ویدئو پروژکتور برند اپتما هستند. در ادامه چند نمونه از پر فروش ترین پروجکشن های Optoma را در بازار معرفی میکنیم.

اگر به دنبال دیتا پروجکشن قابل حمل هستید و میخواهید آن در هر محیطی به راحتی نصب و راه اندازی کنید، ما به شما پروژکتور اپتما مدل S341 را پیشنهاد میکنیم. این دستگاه مناسب کلاس های آموزشی و جلسات با شدت روشنایی 3500 انسی لومن میباشد که از طول عمر بالا لامپ برخوردار است.همانطور که اشاره شد روشنایی فوق العاده ای را ارائه میدهد و این امکان را به شما میدهد که در اتاق های پر نور نیز تصاویر و فیلم ها را با کیفیت بالا مشاهده کنید.با توجه به مزایای گفته شده در این محصول حال به معایب آن اشاره میکنیم که نداشتن اتصال بی سیم و پورت شبکه است، و از پورت های اتصال ورودی و خروجی نظیر VGA، VGA Out، RS232، HDMI، Composite، USB و Audio پشتیبانی میکند.پروژکتور قابل حمل S341 جزء دستگاه های پر فروش برند اپتما در بازار بوده و با امکانات و مزایای مناسبش قیمت بسیار مقرون و به صرفه ای را دارد.

دستگاه دیگری که به معرفی آن میپردازیم مدل S545 است.یک دستگاه ایده آل برای ارائه ویدئوها و تصاویر در محیط های آموزشی، سالن های کنفرانس و همایش ها میباشد.این دیتا پروژکتور با وضوح بالا تصاویر 3500 انسی لومن همانند مدل S341 محتواها را با کیفیت مطلوب و شفاف ارائه میدهد.قابلیت پشتیبانی از پورت های اتصال نظیر HDMI، USB، RS232C و Composite از ویژگی های این دیتا پروژکتور اپتما میاشد.یکی از ویژگی های این دستگاه که مورد توجه هر کاربری قرار می گیرد پشتیبانی از تصاویر 3D است که با این ویژگی میتوانید بازی های مهیج و فیلم های جذاب خود را به صورت سه بعدی از طریق عینک 3D مشاهده کنید.

یکی دیگر از تولیدکنندگاه ویدئو پروژکتور شرکت بنکیو است.این شرکت در تایوان یکی از 5 شعبه فعال در جهان و بوده به تولید تخصصی این دستگاه با کیفیت بالا مشغول است.امروزه در بازار دیتا پروژکتورهای برند بنکیو با تنوع مدل و قیمت عرضه شده است و کاربران با توجه به نوع کاربری و بودجه خود به راحتی می توانند آن را خریداری کنند.برند بنکیو به دلیل کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب مورد توجه هر کاربری قرار می گیرد. در اینجا چند نمونه از پروژکتورهای Benq موجود در بازار را معرفی میکنیم.

شرکت بنیکو ویدیو پروژکتور مدل MS527 را با کنتراست 13000:1 فیلم ها و تصاویر زنده و واقعی را تولید می کند. با این پروژکتور بنکیو وضوح تصاویر را افزایش دهید که این امر موجب کاهش فشار چشم در مخاطبان میشود.این دستگاه با قابلیت جا به جایی و طراحی جمع و جور و سبک باعث شده به راحتی از یک مکان به مکان دیگری حمل نمایید. این پروجکشن قابل حمل از شدت روشنایی 3300 انسی لومن برخوردار بوده و برای اتاق های کوچک یا حتی نشیمن بسیار ایده آل خواهد بود.پروژکتور بنکیو MS527 با مزایا و ویژگی هایی که در اختیار کاربران قرار میدهد، قیمت بسیار مناسبی را نیز به همراه دارد.

با دیتا پروژکتور مدل BENQ MS506 می توانید در محیط های پر نور تصاویری شفاف با رنگ های واقعی و زنده داشته باشید.از جمله کارایی های این پروجکشن میتوان به کلاس های آموزشی اشاره کرد و برای اتاق های کنفرانس و همایش ها به دلیل کیفیت پایین پیشنهاد نمیشود.یکی از مزیت های این دستگاه قابلیت نمایش سه بعدی بوده که میتوانید فیلم ها و تصاویری واقعی را تماشا کنید.همچنین از معایب آن میتوان به نداشتن وای فای و پورت شبکه اشاره کرد اما از پورت های Composite Video، Audio، USB و RS232 جهت اتصال به دیگر دستگاه ها پشتیبانی میکند.

شما کاربران محترم میتوانید برای انتخاب و خرید مناسب ویدئو پروژکتور با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خرید بهره مند شوید.

آیا ویدئو پروژکتور دست دوم بخریم ؟

خرید ویدئو پروژکتور دست دوم، مسأله ای است که برخی از کسب و کارها برای کاربردهای نمایشی تصویر و فیلم، آن را انتخاب می کنند. اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید که قصد دارید یک دستگاه ویدئو پروژکتور خریداری کنید اما بودجه کمی را برای این کار در نظر گرفته اید، خرید ویدئو پروژکتور دست دوم می تواند برای شما یک گزینه مناسب باشد. چراکه قیمت ویدئو پروژکتورهای دسته دوم به نسبت نو آن ارزان تر میباشد. چنانچه در تصمیم گیری برای خرید دچار تردید هستید، متخصصان ما می توانند شما را راهنمایی کنند.

اکثر کلاس های درس و تقریباً تمام سالن های همایش و اتاق های کنفرانس مجهز به یکی از مدل های ویدئو پروژکتور هستند. کسانی که از لحاظ مالی هیچ محدودیت نداشته باشند، یک دستگاه نو از فروشگاه تهیه می کنند؛ در این میان افرادی هم وجود دارند که به دو دلیل اصلی برای خرید ویدئو پروژکتور دست دوم اقدام می کند؛ این افراد در درجه اول با محدودیت بودجه مواجه هستند و در مرتبه دوم، میزان استفاده از این دستگاه تا اندازه ای نیست که خرید یک دستگاه نو برای آن ها مقرون به صرفه باشد.

برای خرید ویدئو پروژکتور دست دوم به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر تا کنون فکر خرید ویدئو پروژکتور دست دوم به ذهن شما خطور کرده است شاید بارها این سوال را از خود پرسیده باشید که این محصول باید چه خصوصیاتی داشته باشد. در واقع باید عرض کنیم که یک دستگاه ویدئو پروژکتور دست دوم از نظر ویژگی ها و مشخصات فنی هیچ تفاوتی با یک دستگاه نو ندارد، تنها تفاوت این دو دستگاه، میزان ساعت هایی است که برای نمایش فیلم و تصویر از آن استفاده شده است. برای آشنایی با مشخصات فنی این دستگاه ها می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

همواره باید به این نکته دقت کنید که استفاده از ویدئو پروژکتور نو در مدت زمان معینی به مرور زمان از کارآیی تمام اجزای الکترونیکی آن می کاهد. هر یک از این دستگاه ها به طور استاندارد قابلیت کار تا یک مدت مشخص را دارند و پس از آن، راندمان عملکردی آن ها کاهش می یابد. این مسأله نه تنها برای ویدئو پروژکتور، بلکه برای تمام دستگاه های دیجیتال صدق می کند.

این موضوع نیز باید از همین دیدگاه بررسی شود. فرض کنید یک ویدئو پروژکتور دست دوم را انتخاب کرده اید؛ اولین سوالی که از فروشنده می پرسید این است: “این دستگاه چه مدت زمان کار کرده است؟!” در نگاه اول این سوال یه پرسش عادی است اما اگر به جزئیات آن دقت کنید متوجه خواهید شد که مدت زمان کار دستگاه بر روی تمام پارامترهای آن تأثیر می گذارد.

کارشناسان ما عقیده دارند ویدئو پروژکتورهای دست دوم در بسیاری از خصوصیات نظیر رزولوشن، صحت عملکرد دکمه های کنترل دستگاه، سالم بودن قطعات الکترونیکی داخلی و حساس آن و سالم بودن لامپ تصویر، ممکن است دچار نقصان باشند. از سویی دیگر احتمال دارد دستگاه قبلاً چند بار تعمیر شده باشد که این مسأله قطعاً بر روی خرید تأثیر خواهد گذاشت.

اگر برای خرید پروجکشن دست دوم اقدام می کنید باید بدانید که دستگاه شما باید امکان زوم کردن تصویر را داشته باشد و هنگام نمایش، تصاویر را با شفافیت بالا به نمایش درآورد. برای اطمینان از این مسأله می توانید به طور آزمایشی با دستگاه کار کنید.

اگر دستگاهی که انتخاب می کنید نو نیست و از پورت های متعددی پشتیبانی می کند، دقت کنید که قبل از خرید حتماً باید از سالم بودن پورت های ورودی و خروجی اطمینان حاصل کنید؛ مطمئن شوید که هر پورت به درستی کار می کند، مخصوصاً پورت تصویر و پورت شبکه را تست کنید.

اگر ویدئو پروژکتور دست دوم قابلیت اتصال به شبکه بی سیم را دارد و یا از طریق بلوتوث به دستگاه های هوشمند یا تلفن همراه متصل می شود، این قابلیت را در آن بررسی کنید. مطمئن شوید که دستگاه به درستی کار می کند. دقت کنید که خرید ویدئو پروژکتور دست دوم باید از هر لحاظ برای شما مقرون به صرفه باشد به طوری که بودجه شما از بین نرود. مجموعه ما به عنوان یکی از فعالان حوزه دستگاه های دیجیتال، رضایتمندی مشتریان را هدف اصلی خود قرار داده است و آماده ارائه خدمات فروش انواع ویدئو پروژکتور می باشد.

keyboard_arrow_up