معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: هوشمند سازی کشاورزی در برخی استان‌ها

محمدرضا طلایی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهمیرزاد در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه کشاورزی امروز می‌بایست از حالت سنتی خود خارج و همگام با علم روز دنیا و روش‌های نوین منطبق شود، ابراز داشت: هر چه در این مسیر بیشتر گام برداریم به همان نسبت مشکلات بهره‌برداران نیز کاهش خواهد یافت.

وی ضمن بیان اینکه هوشمندسازی کشاورزی برای برخی استان‌ها در حال انجام است، افزود: این اقدام به عنوان یک راهبرد اصلی در وزارت جهاد کشاورزی دنبال می‌شود و از سوی دیگر انتقال تکنولوژی از طریق کارشناسان پهنه و مراکز تحقیقاتی در دستور کار است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه ورود کارشناسان و ارتباط موثر آن‌ها با بهره‌برداران راهی برای هوشمند شدن بخش کشاورزی است، ابراز داشت: انتقال مسائل تحقیقاتی و تکنولوژی به مزارع از طریق ارائه آموزش‌های صحیح از سوی کارشناسان پهنه امکان‌پذیر خواهد بود.

طلایی بابیان اینکه سامانه «پود» برای ارائه اطلاعات مفید کشاورزی تهیه‌شده و در اختیار کارشناسان قرار دارد، تصریح کرد: در وهله نخست می‌بایست خود کارشناسان پهنه نیز از آموزش‌های کافی برخوردار باشند بنابراین برای رسیدن و تحقق هوشمند شدن در بخش کشاورزی می‌بایست بر آموزش تاکید بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: قطعاً با ورود تکنولوژی به سمت باغات و مزارع می‌توان شاهد تحولات خوبی در بخش کشاورزی باشیم بنابراین باید از این ابزارهای به‌روز و بهره‌گیری از دانش روز کشاورزی را نیز ارتقا بخشید چراکه روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی نیازها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up