فقط ۱۰ درصد مدارس هوشمندند!

با وجودی که دولت مکلف به انجام هوشمند سازی مدارس تا سال ۱۴۰۰ است، اما بی توجهی دولت به چنین مقوله ای موجب شده است فقط ۱۰ درصد مدارس کشور مجهز به سیستم هوشمند شوند. به گزارش «وطن امروز»، طبق برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به هوشمند سازی مدارس شده است.

روزنامه وطن امروز: با وجودی که دولت مکلف به انجام هوشمند سازی مدارس تا سال 1400 است اما بی توجهی دولت به چنین مقوله ای موجب شده است فقط 10 درصد مدارس کشور مجهز به سیستم هوشمند شوند. به گزارش «وطن امروز»، طبق برنامه ششم توسعه، دولت مکلف به هوشمند سازی مدارس شده است؛ تکلیفی که 2 وزارتخانه آموزش وپرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنار هم باید آن را محقق کنند.
بستر سازی شیوه مدرن آموزش و یادگیری در مدارس برای خروج وزارت آموزش و پرورش از شیوه آموزش سنتی و نیز فراهم کردن لوازم مورد نیاز الکترونیکی شدن مدارس توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اهدافی است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد تا 2 در سال آینده محقق شود. کارشناسان عملکرد دولت روحانی در هوشمند سازی مدارس را مثبت نمی دانند، چرا که این دولت نتوانسته است در راستای توسعه هوشمند سازی مدارس با جدیت گام بردارد. از طرفی وزارت آموزش وپرورش نیز توجهی به مدرنیزه کردن شیوه آموزش و یادگیری ندارد. این بی تفاوتی ها از سوی دولت موجب شد تا چندی پیش برخی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، چگونگی روند هوشمند سازی مدارس را از وزیر ارتباطات مطالبه کنند.
ضرورت ایجاد بستر لازم برای هوشمند سازی مدارس
کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت هوشمندسازی مدارس به «وطن امروز» گفت: اگر هوشمندسازی به ارتقای سطح علمی و بهبود کیفیت نحوه تدریس و آموزش در مدارس منجر شود و در نهایت دانش آموزان از طریق هوشمند سازی، راحت تر و با محتوای بهتر تحصیل کنند، باید به سرعت در این مسیر حرکت کرد. البته در بحث هوشمند سازی مدارس باید دید آیا برای رسیدن به چنین هدفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up