گزارش جدیدی نشان می دهد که پیاده سازی فناوری شهر هوشمند می تواند تا ۱۲۵ ساعت در سال باعث صرفه جویی در وقت شهروندان شود.

پیش بینی می شود که ۲۰۱۸ سال پیشرفت های خیره کننده برای شهر هوشمند باشد. اینتل  گزارشی تهیه کرده است که نشان می دهد چگونه این سرمایه گذاری، زندگی شهروندان را دستخوش تغییر خواهد کرد.
طی چند سال اخیر، توسعه فناوری شهر هوشمند در مسیر پیشرفت قرار داشته است؛ اما گردانندگان شهرها در مواجهه با این مفهوم، رویکردهای متفاوتی در دستور کار خود قرار داده اند. می توان گفت تردید آن ها از آنجا ناشی می شود که برپایی یک شهر هوشمند به سرمایه گذاری های هنگفتی نیاز دارد.
با این حال ۲۰۱۸ سال متفاوتی برای این فناوری خواهد بود. سمیر شارما ، مدیر کل جهانی گروه اینترنت اشیاء برای شهرهای هوشمند در اینتل، می گوید:
پیش بینی من این است که سال ۲۰۱۸ شاهد این باشیم که شماری از شهرها با پیاده سازی واقعی مفهوم شهر هوشمند، پیشگام توسعه این فناوری دگرگون ساز بشوند.
درحالی که شهرداران به دنبال این هستند که کجا و چگونه دست به پیاده سازی فناوری شهر هوشمند بزنند، اینتل با همکاری مؤسسه تحقیقاتی جونیپر ریسرچ در گزارشی به تشریح مزایای سرمایه گذاری در این فناوری برای شهروندان پرداخته اند.
این مطالعه ۲۰ شهر را از سراسر جهان در این چهار حوزه نوآوری کلیدی مورد بررسی قرار داده است: تحرک پذیری (Mobility) ، مراقبت های بهداشتی ، امنیت همگانی و بهره وری . سپس این گزارش، محاسبه کرده که فناوری های یادشده تا چه حد باعث صرفه جویی در وقت شهروندان می شوند.
این مطالعه نشان داده است که پیاده سازی فناوری شهر هوشمند در این چهار حوزه کلیدی باعث صرفه جویی ۱۲۵ ساعت در سال در وقت هر یک از شهروندان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up